• borusan limanı
  • borusan limanı
  • borusan limanı
  • borusan limanı
  • borusan limanı

Sektörel Haberler

Borusan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık yaşamını yitirdi.
Borusan Holding'ten yapılan açıklamaya göre, hayatını Türkiye'nin sanayileşmesine ve toplumun gelişimine adamış olan Asım Kocabıyık, yarın Fatih Camisi'nde kılınacak öğle namazını müteakip Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek.

TV Haberleri

İzmir, dünyada ilk 50 liman arasında
İzmir, 2012 yılında Avrupa'da yaşanan kriz nedeniyle turizmdeki düşüşe rağmen kruvaziyer turizminde 500 bin turist rakamını geçerek, dünyada ilk 50 liman arasına girdi.

Ayrıntılı Haber , İstanbul Yeni Nesil , Gözlem

Yargının yetki ihlali tek kalemde 1.7 milyar dolarlık zarar yazdı
İzmir Limanı özelleştirmesi için Danıştay'dan istenen ve iki ay içinde verilmesi gereken görüş, 2 yılda gelince 1.7 milyar dolarlık ihale iptal edildi. Buna benzer durumlarda devletin zararı 40 milyar dolara ulaşıyor.

Star

Gemport'un %54'ü Yılport'un Oldu
Türkiye İş Bankası iştirakleri arasında yer alan Gemport Gemlik Liman ve Depolama İşletmeleri A.Ş.'nin %M hissesinin, Yılport Holding A.Ş.'ye satışı konusunda Hisse Satış Sözleşmesi imzalandı.

SKY Reporter

İDO ve BALO Projesi, Çelebi'nin Bandırma'sını 'en gözde' liman yapacak
Çelebi Holaing'in TCDD'den devraldığı Bandırma Limanı, 2013 yılıyla birlikte kelimenin tanı anlamıyla 'koşmaya' hazırlanıyor. Ro-Ro'da İDO'nun 220 metrelik gemilerini ağırlamaya hazırlanan liman, BALO Projesi'nin start almasıyla da, konteynerlerin Anadolu'daki çıkış kapısı olacak.

Lojistik Ekipmanlar

TCDD Limanları ihaleye hazırlanıyor
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), TCDD'ye ait Derince Limanı, İzmir Kruvaziyer ve İzmir Yük Limanı ile Türkiye Denizcilik işletmeleri'ne (TDİ) ait Tekirdağ Limanı, Güllük Limanı, Pasaport İskelesi, Çanakkale Kabatepe Yolcu Limanı ve Gökçeada Kuzu Limanı'nın özelleştirilmesi için danışmanlık ihalesi açtı.

Sözcü , Yeni Asır

Ro-Ro seferleri nakliyeciye ilaç oldu
Suriye'deki olaylar nedeniyle Arap coğrafyasına ulaşmakta zorlanan Türk nakliyeciler, bu engeli, çeşitli güzergahlarda düzenlenen Ro-Ro seferleriyle geçti. Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yılmaz, "Ro-Ro seferleri bize yüzde 65 oranında ilaç oldu" dedi.

İstanbul Ekonomi

İzmir kruvaziyerde dünyada ilk 50 arasında
İzmir, 2012 yılında Avrupa'da yaşanan ekonomik kriz sebebiyle turizmdeki düşüşe rağmen kruvaziyer turizmde 500 bin turist rakamını geçti.

Dokuz Sütun , Denizli Kulvar

Yıldırım, limanlara 2 milyar dolar yatırdı
Son iki yılda şirket satın almalarıyla gündeme gelen Yıldırım Holding'in Başkanı Yüksel Yıldırım "Yılport Gebze, Yılport Gemlik, Malta Freeport, RotaPort ve Gemport limanlarıyla beraber 2 milyar dolarlık bir değere eristik. Seçici olmak için kendimizi frenliyoruz" dedi.

Dünya

Haydarpaşa Liman İhalesi Kapıda
Büyükşehir Belediye Meclisi, "Haydarpaşa Garı ve Liman Dönüşüm" projesi için Koruma Kurulu'nun istediği imar düzenlemesini oy çokluğu ile kabul etti. Alınan kararla; 2007 yılında yapılan protokolle İlk adımı atılan "Haydarpaşa Port" projesinin 2009 yılında başlanan planlama çalışmalarıyla ilgili düzenlemeler için gereken Koruma Kurulu onayı da sağlanmış oldu.

Marine Commerce

İzmir, taşımacılığın en önemli merkezi olacak
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, dünyanın 10 büyük limanı arasında yer alacak Kuzey Ege Limanı için yaklaşık bin 700 metre boyunda dalgakıran yapıldığını, bu kapsamda 3 milyon 700 bin ton taş döküldüğünü bildirdi.

Milliyet Ek2

UN Ro-Ro'ya isyan bayrağı çeken nakliyeciden limana TIR şeddi!
ABD'li U.N Ro-Ro'nun son 1.5 yılda ücretlere yaptığı zamlar nakliyecileri isyan ettirdi. Nakliyeciler; TIR'larla Mersin limanına giriş-çıkışı engelleyerek zamları protesto etmeye hazırlanıyor

Star

Arkas, 2013'te rotasını Batı Afrika'ya çevirecek
Afrika'nın önemli bir pazar olduğunu belirten Arkas CEO'su Türkkanı, "Değerlendirecek çok potansiyel var. 2013 rotamız Batı Afrika" dedi.

Dünya